October Slugfest

8U Tournament Bracket

Saturday October 14, 2017

Time Limit: 1hr 45 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
11:30 am
Fruitland #4
FORCE (Mumford)
Delmarva Aces
3
14
Pool
01:30 pm
Fruitland #4
FORCE (Mumford)
Bagel Bombers (Mears)
10
1
Pool
03:45 pm
Fruitland #4
Bagel Bombers (Mears)
Delmarva Aces
8
17
Pool

Sunday October 15, 2017

Time Limit: 1hr 45 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
11:30 am
Fruitland #4
Bagel Bombers (Mears)
FORCE (Mumford)
Semi-Finals
2
01:45 pm
Fruitland #4
Winner GM 1
Delmarva Aces
Championship

10U Tournament Bracket

Saturday October 14, 2017

Time Limit: 1hr 45 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
09:15 am
Fruitland #1
Mid Atlantic Shockers
Bagel Bombers
22
5
Pool
11:10 am
Fruitland #1
Hughesville Hustle
Mid Atlantic Shockers
0
1
Pool
12:40 pm
Fruitland #1
FORCE (Atkinson)
First State Firebirds
3
12
Pool
02:15 pm
Fruitland #1
First State Firebirds
Delmarva Diamonds 10U
9
11
Pool
02:15 pm
Fruitland #1
Delmarva Aces East
Bagel Bombers
7
0
Pool
03:45 pm
Fruitland #1
Vipers Baseball of Delaware
FORCE (Atkinson)
11
7
Pool
03:45 pm
Fruitland #1
FORCE (Daniels)
Hughesville Hustle
0
15
Pool
05:15 pm
Fruitland #1
Delmarva Diamonds 10U
Delmarva Aces East
0
8
Pool
06:40 pm
Fruitland #1
Vipers Baseball of Delaware
FORCE (Daniels)
15
0
Pool

Sunday October 15, 2017

Time Limit: 1hr 45 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
09:15 am
Fruitland #1
FORCE (Daniels)
Bagel Bombers
0
6
Play-In
2
11:15 am
Fruitland #1
First State Firebirds
Hughesville Hustle
5
7
Quarter Finals
3
11:15 am
East Wicomico
FORCE (Atkinson)
Mid Atlantic Shockers
7
11
Quarter Finals
4
01:15 pm
East Wicomico
Delmarva Diamonds 10U
Vipers Baseball of Delaware
Quarter Finals
5
01:15 pm
Fruitland #1
Delmarva Aces East
Bagel Bombers
10
2
Quarter Finals
6
03:15 pm
East Wicomico
Winner GM 4
Mid Atlantic Shockers
4
9
Semi-Finals
7
03:15 pm
Fruitland #1
Delmarva Aces East
Hughesville Hustle
10
5
Semi-Finals
8
05:15 pm
Fruitland #1
Delmarva Aces East
Mid Atlantic Shockers
9
2
Championship

11U Tournament Bracket

Saturday October 14, 2017

Time Limit: 1hr 45 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:45 am
Fruitland #7
Delmarva Aces 11U East
First State Firebirds
12
11
Pool
10:35 am
Fruitland #7
Delmarva Aces 11U East
Camden Crushers
13
1
Pool
12:25 pm
Fruitland #7
FORCE (Atkinson)
First State Firebirds
6
7
Pool
02:30 pm
Fruitland #7
SC Bulldogs
Camden Crushers
1
11
Pool
04:30 pm
Fruitland #7
SC Bulldogs
FORCE (Atkinson)
1
10
Pool

Sunday October 15, 2017

Time Limit: 1hr 45 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
09:45 am
Fruitland #7
Camden Crushers
FORCE (Atkinson)
11
7
Play-In
2
11:45 am
Fruitland #7
First State Firebirds
Delmarva Aces 11U East
6
7
Semi-Finals
3
01:45 pm
Fruitland #7
FORCE (Atkinson)
SC Bulldogs
5
3
Semi-Finals
4
04:00 pm
Fruitland #7
Unknown
Unknown
2
1
Championship

12U Tournament Bracket

Saturday October 14, 2017

Time Limit: 1hr 45 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
08:30 am
Fruitland#2
FORCE (Riefler)
Delaware Vipers
9
3
Pool
10:30 am
Fruitland#2
Delaware Vipers
SC Bulldogs (Sakers)
10
9
Pool
12:30 pm
Fruitland#2
FORCE (Riefler)
First State Firebirds
6
4
Pool
02:30 pm
Fruitland#2
SC Bulldogs (Sakers)
Milton Outlaws
3
10
Pool
04:30 pm
Fruitland#2
First State Hornets
First State Firebirds
8
4
Pool
06:30 pm
Fruitland#2
First State Hornets
Milton Outlaws
1
1
Pool

Sunday October 15, 2017

Time Limit: 1hr 45 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
09:15 am
Fruitland #2
SC Bulldogs (Sakers)
First State Hornets
10
6
Play-In
2
11:15 am
Fruitland #2
First State Firebirds
Delaware Vipers
5
12
Play-In
3
01:15 pm
Fruitland #2
Milton Outlaws
SC Bulldogs (Sakers)
4
1
Semi-Finals
4
03:15 pm
Fruitland #2
FORCE (Riefler)
Delaware Vipers
5
6
Semi-Finals
5
05:15 pm
Fruitland #2
Delaware Vipers
Milton Outlaws
3
2
Championship

13U Tournament Bracket

Saturday October 14, 2017

Time Limit: 1hr 45 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
09:00 am
Parker #5
Loudoun South Eagles
First State Hornets
6
8
Pool
11:15 am
Fruitland #5
ESC
WHC Renegades (Black)
3
4
Pool
11:15 am
Parker #5
First State Hornets
Delmarva Diamonds
1
11
Pool
01:30 pm
Fruitland #5
FORCE (Hooks)
Loudoun South Eagles
2
7
Pool
01:30 pm
Parker #5
DE Wolfpack (Gregg)
Delmarva Diamonds
3
2
Pool
03:45 pm
Fruitland #5
FORCE (Hooks)
WHC Renegades (Black)
9
0
Pool
03:45 pm
Parker #5
ESC
Stars and Stripes Sports
5
7
Pool
05:45 pm
Parker #5
Stars and Stripes Sports
DE Wolfpack (Gregg)
3
3
Pool

Sunday October 15, 2017

Time Limit: 1hr 45 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
09:30 am
Parker #5
Loudoun South Eagles
FORCE (Hooks)
13
9
Quarter Finals
2
09:30 am
Fruitland #5
WHC Renegades (Black)
Delmarva Diamonds
1
6
Quarter Finals
3
11:45 am
Parker #5
First State Hornets
Stars and Stripes Sports
0
8
Quarter Finals
4
11:45 am
Fruitland #5
ESC
DE Wolfpack (Gregg)
1
8
Quarter Finals
5
01:45 pm
Fruitland #5
DE Wolfpack (Gregg)
Loudoun South Eagles
6
5
Semi-Finals
6
01:45 pm
Parker #5
Stars and Stripes Sports
Delmarva Diamonds
6
5
Semi-Finals
7
04:00 pm
Parker #5
Stars and Stripes Sports
DE Wolfpack (Gregg)
2
10
Championship

14U Tournament Bracket

Saturday October 14, 2017

Time Limit: 1hr 45 mins
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
10:00 am
Fruitland #8
FORCE (Burkhardt)
Delmarva Aces Coastal
8
1
Pool
12:00 pm
Fruitland #8
FORCE (Burkhardt)
Easton Baseball Club
10
0
Pool
02:15 pm
Fruitland #8
HCYP Raiders Black
Delmarva Aces Coastal
2
7
Pool
04:15 pm
Fruitland #8
Easton Baseball Club
HCYP Raiders Black
5
4
Pool

Sunday October 15, 2017

Time Limit: 1hr 45 mins
Game #
Time
Field
Team A
Team B
Team A Score
Team B Score
Game Type
1
12:00 am
Easton Baseball Club
Delmarva Aces Coastal
Semi-Finals
2
12:00 am
HCYP Raiders Black
FORCE (Burkhardt)
Semi-Finals
3
12:00 am
Winner GM 2
Winner GM 1
Championship

Field Locations

Fruitland Little League
200 Brown Street
Fruitland, MD 21826
Henry S. Parker Athletic Complex
711 Naylor Mill Road
Salisbury, MD 21801
East Wicomico Little League
31620 Winterplace Pkwy
Salisbury, MD 21804
Snow Hill Little League
6000 Public Landing Road
Snow Hill, MD 21863
Princess Anne
30409 Maple Street
Princess Anne, MD 21853
Pocomoke Little League
2001 Groton Rd
Pocomoke, MD 21851
Pony League
825 South Park Drive
Salisbury, MD 21804
WI-High
201 Long Ave
Salisbury, MD 21804
Redmen Field
103 Clyde Ave
Fruitland, MD 21826
West Salisbury Little League
1406 Pemberton Drive
Salisbury, MD 21801
Willards Little League
7391 East Adkins Ave
Willards, MD 21874
JCC Park
1021 Ellegood Street
Salisbury, MD 21801
Berlin Little League
South Main Street
Berlin, MD 21811

Our Facility

Our games are played on exceptionally maintained fields with a full concession stand to keep your players nourished.

Learn More

Hotel Accomodations

Need a place to stay? We can help with that! Click here for area hotel information.

Find Hotel Accomodations

Area Attractions

We are also conveniently located just 45 minutes away from the Ocean City beach and boardwalk which offers an abundance of amenities...

Find Out More